Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Masinių informavimo priemonių funkcijos

Masinių informavimo priemonių funkcijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Temos aktualumas. Literatūros apžvalga. Masinės informavimo priemonės. Masinių informavimo priemonių funkcijos. Duomenų analizė. Duomenų interpretavimas. Duomenų analizės apibendrinimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

1.1 Temos aktualumas
Šiuo laiku masinės informavimo priemonės (MIP) yra neatsiejama demokratijos mechanizmo funkcionavimo dalis. Šiuolaikinėje visuomenėje, kur žinios ir informacija įgyja realią valdžią, spauda, radijas ir televizija, pagrindinės žinių ir informacijos skleidėjos, iš ketvirtosios vietos valdžios hierarchijoje vis labiau pretenduoja į pirmąją.
Visi šie procesai ypač matyti politiniame visuomenės gyvenime, kai viena ar kita jėga stengiasi dominuoti, tikintis visuomenės pritarimo priimant sprendimus ar formuojant nuomonę. Todėl galima teigti, kad masinės informavimo priemonės ne tik yra svarbus masinis informacijos perdavimo kanalas, bet ir atlieka politikos kūrėjos vaidmenį.
Didžioji mūsų žinių apie tikrovę dalis susijusi su masinių informavimo priemonių pranešimais. Įvykiai ar reiškiniai, darantys įtakos visuomenės gyvenimui (atskiriems visuomenės sluoksniams, grupėms, jų bendravimui) laikytini žurnalistinės veikos objektu. Pranešimai apie įvykius ar asmenybes tik tada tampa visuotinu įvykiu, kai jie yra pranešami per informacines priemones. Vadinasi, galime teigti, kad gaunama informacija ne tik veikia, bet ir formuoja mūsų visuomenę. Viena svarbiausių masinių informacinių priemonių funkcijų - informuoti, t. y. surinkti, apdoroti ir išplatinti visuomenę dominančią, jos interesus atitinkančią informaciją apie žymius valstybės veikėjus, valdžios institucijas ir kt. Tačiau visuomenei, informavimo priemonių pagalba suteikta informacija nėra fotografiškas tikrovės faktų atvaizdavimas. Informacijos pateikimas susijęs su jos vertinimu, komentavimu, apibendrinimu. Būtent masinėmis informacinėmis premonėmis pateiktos informacijos pagrindu žmogus susidaro savo nuomonę apie parlamento, Vyriausybės, įvairių institucijų veiklą, ekonominę situaciją, kultūrinį šalies gyvenimą. Formuojant visuomenės nuomonę, labai svarbus vaidmuo tenka pranešamai informacijai apie sritis, kurios nėra mūsų kasdienybės akiratyje (apie užsienio politiką, lyderius ir kt.). Šis informacijos šaltinis dažnai būna vienintelis priimant sprendimus ar imantis konkrečių veiksmų. Labai svarbu, kad masinių informacinių priemonių pateikiama informacija būtų objektyvi.
Labai svarbus MIP vaidmuo vienijant skirtingų interesų žmones, integruojant skirtingų sluoksnių narius, suteikiant jiems vienodas galimybes pasisakyti, susirasti bendraminčių. Šias funkcijas atlieka ir kitos institucijos, tačiau dažniausiai sėkminga jų veikla neatsiejama nuo masinių informavimo priemonių. Neretai tokios organizacijos (partijos) veiklos pagrindas siekiant masiškumo, savo tikslų įtvirtinimo visuomenėje yra bendradarbiavimas su masinėmis informavimo priemonėmis.

Tyrimo tikslas: ištirti masinių informavimo priemonių funkcijas.

Tyrimo objektas: masinės informavimo priemonės.

Tyrimo uždaviniai:
1. Remiantis moksline literatūra išanalizuoti masinių informavimo priemonių funkcijas, jų įtaką visuomenei.
2. Išsiaiškinti respondentų požiūrį į masines informavimo priemones.

Tyrimo metodika:
1. Mokslinė literatūros analizė.
2. Anketinė apklausa. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-31
DalykasŽiniasklaidos kursinis darbas
KategorijaŽiniasklaida
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis59.72 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. L. Žukauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Masiniu informavimo priemoniu funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. dr. L. Žukauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą