Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Skaitytojų komentarų ypatybės interneto portale delfi.lt

Skaitytojų komentarų ypatybės interneto portale delfi.lt

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Komentaras – laisvas nuomonės reiškimo būdas internetinėje erdvėje. Internetas – naujausia ir operatyviausia visuomenės informavimo priemonė. Sąvokos "komentaras internete" apibūdinimas. Skaitytojų komentarų ypatybės interneto portale delfi.lt. Tyrimo eigos aprašymas. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados.

Ištrauka

Žodžio ir spaudos laisvė arba teisė laisvai reikšti savo mintis ir įsitikimus – demokratinės visuomenės pagrindas. Ši laisvė taikytina ne tik tada, kai į ją palankiai žiūrima, bet ir tada, kai ji kažkam nepatinka. Lietuvos Respublikos Konstitucijos (1992) 25 straipsnis skelbia:
"Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.
Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai ."
Sparčiai besiplečianti naujausia visuomenės informavimo priemonė internetas suteikia vartotojams nevaržomai dalyvauti įvairiuose forumuose. Skaitytojams komentuojant yra leidžiama išsakyti savo nuomonę, komentarus, replikas apie kasdien publikuojama žinias. Taip pat pastarieji gali paskelbti ta pačia tema turimos papildomos informacijos, pasidalinti idėjomis su bendraminčiais arba tiesiog pasiginčyti su oponentais. Tačiau kartu su žodžio laisve internetas su savimi nešasi šių laikų opą – internetinį burnojimą. Lietuvos naujienų portalų lankytojai turi unikalią galimybę necenzūruojami ir be reikalavimų komentuoti. Galime tvirtinti, kad Lietuvos internetinė žiniasklaida yra viena iš laisviausių pasaulyje. Paskatindami internautus naujienų portaluose bei forumuose savo nuomonę reikšti etiškai, būti tolerantiškais, neužgaulioti ir neįžeidinėti kitų asmenų, neskleisti neapykantos bei smurto – didžiausi Lietuvos naujienų portalai susivienijo projektui www.neburnok.lt. Nepaisant visų mėginimų užkirsti kelią neapykantos, šveižto ir įžeidimų lavina, ji grėsmingai veržiasi į mūsų kasdienybę. Pasak, Andriaus Užkalnio , kuris aktyviai dalyvauja internetinėje erdvėje išsakant savo nuomonę, "diskutuoti "be pykčio" yra dažnai tas pats, kas gerti vyną be alkoholio arba gardintis maistą pipirais be aitrumo. Aukso vidurys – dažnai lyg užrakintas automobilis. Nedyla, degalų nenaudoja, į avariją nepatenka. Bet niekur ir nenuveža".
Šiuo darbu - "Skaitytojų komentarų ypatybės interneto portale www.delfi.lt" - stengsiuos atkreipti dėmesį į didžiausio šalies interneto portalo straipsnių komentarus, apžvelgiant jų turinį.
Tyrimo objektas – skaitytojų komentarų ypatybės interneto portale www.delfi.lt.
Darbo tikslas – nustatyti skaitytojų komentarų ypatybes interneto portale www.delfi.lt
Siekiant šio tikslo darbe bus sprendžiami šie uždaviniai:

1. Apžvelgti komentarus didžiausiame šalies interneto portale www.delfi.lt.
2. Išanalizuoti gautus rezultatus.

Darbe naudojami statistiniai metodai: turinio analizė, procentinė analizė, koreliacinė analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-02
DalykasŽiniasklaidos kursinis darbas
KategorijaŽiniasklaida
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis103.36 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Sirtautienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skaitytoju komentaru ypatybes interneto portale delfi.lt [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Sirtautienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą