Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Žiniasklaidos vaidmuo vaiko asmenybės formavimuisi

Žiniasklaidos vaidmuo vaiko asmenybės formavimuisi

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Žiniasklaidos priemonės. Televizijos žiūrėjimas. Televizijos poveikis vaiko psichikai. Televizijos žiūrėjimas ir agresija. Spaudos poveikis. Reklama ir vartojimas. Nepilnamečių teisinė apsauga žiniasklaidoje. Išvados.

Ištrauka

Kai reikia batų, juos perkame. Ir norime, kad jie būtų geri, patogūs, gražūs. Už gerą prekę sutinkame mokėti ir didesnę kainą. Sovietiniais laikais, importinės prekės buvo geresnės kokybės nei vietinės gamybos. Tada susiformavo nuomonė, kad visa, kas importuota, labai kokybiška, todėl besąlygiškai priimtina. Šis požiūris įsigaliojo ne vien prekių, bet ir kultūrinių vertybių bei moralinių nuostatų atžvilgiu. Ir dabar, daug kas galvoja, kad ne vien prekės, bet ir visi kai kurių vakariečių papročiai bei įpročiai, visi jų poelgiai yra nepriekaištingi ir priimtini. Šalia medžiaginių vertybių, visur egzistuoja ir kultūrinės, dvasinės. Bet kaip prekių gamyboje, taip ir kultūroje galimas falšas. Be didelių laimėjimų, vakarų kultūros srityje esama ir blogybių. Dvasios skurdas atsispindi kai kurių vakariečių įpročiuose, papročiuose, neteisingai suprastame individualizme, kurį seniai pastebėjo mūsų žmonės ir apibūdino posakiu: "Nors ir nežmoniškai, kad tik kitoniškai".
Galima sakyti, jog pastaruoju metu asmenybės socializacijos procesą šeimoje dažnai papildo arba net pakeičia kitas nepaprastai galingas socializacijos šaltinis – žiniasklaida. Šiuo požiūriu pirmiausia reikėtų išskirti televiziją (video), nes ji pasižymi informacijos perteikimo formų įvairove, dinamiškumu, specialių efektų naudojimų ir pan. Akivaizdu, jog televizijos laidos skatina aplinkinio pasaulio pažinimą, intelektualinę asmenybės brandą, formuoja požiūrį į įvairius reiškinius, prosocialią elgesio normų, bei vertybių sistemą ir t.t. Kita vertus, televizija ir kitos vizualinės vaizdavimo priemonės nepaprastai išplėtė įvairių elgesio modelių (agresyvaus bei nusikalstamo elgesio modelių) prieinamumo besiformuojančiai asmenybei diapazoną (normaliomis gyvenimo sąlygomis, vaikai turi retą galimybę stebėti brutalios agresijos aktus ir kitus sunkius nusikaltimus). Pavyzdžiui, jau ikimokyklinio amžiaus vaikai turi galimybę televizorių ekranuose stebėti brukamus vakarietiškus, pigiausios rūšies kriminalinius, pornografinius, sekso filmus. Po muzikos ansamblių širma, neretai slepiasi seksualiniai iškrypėliai, narkomanai.
Nepatyręs jaunuolis, viską, kas ateina iš anapus, taip pat ir abejotinos kultūros vertybes, priima už gryną pinigą, kaip etaloną, stengiasi visa tai įsisavinti, mėgdžioti. Neatsargiu besąlygišku pasitikėjimu kai kas iš svetur pasinaudoja, palaužia jauno žmogaus dvasią, sužlugdo jo moralę, kad lengviau galėtų jį pajungti savo užmačioms. Tuo tikslu, šalia kitų gudrybių, kai kurios užsienio radijo stotys, transliuojančios laidas skirtas mūsų jaunimui, labai rafinuotai į programas įterpia jaunuolio moralę žalojančios informacijos. Pavyzdžiui, kokios nors jaunimo pamėgtos žvaigždės netikusį įprotį (polinkį į narkotikus arba homoseksualumą), įsigudrina pavadinti maža silpnybe. Suprask – nieko čia blogo, menkniekis. Klausytojas net nesuvokia, kad jo psichika gauna dozę moralinės diversijos nuodų, kurie nueina į jo pasąmonę ir formuoja klaidingą požiūrį į gyvenimo reiškinius.
Taigi galime teigti, jog tiek vaikai, tiek paaugliai, tiek ir suaugusieji turi faktiškai neribotas galimybes išmokti įvairiausių agresyvaus elgesio normų, jaukioje namų atmosferoje stebėdami smurtines televizijos laidas, klausydami radijo stočių...
Šiam darbui iškėliau šiuos tikslus:
1. Išanalizuoti psichologinę, pedagoginę, bei mokslinę metodinę literatūrą apie žiniasklaidos vaidmenį besiformuojančiai vaiko asmenybei.
2. Apžvelgti žiniasklaidos priemonių poveikį vaiko psichikai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽiniasklaidos kursinis darbas
KategorijaŽiniasklaida
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis31.17 KB
AutoriusNerijus
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. A. Liniauskaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniasklaidos vaidmuo vaiko asmenybes formavimuisi [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. A. Liniauskaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą