Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Masinių informavimo priemonių įstatymai ir žiniasklaida

Masinių informavimo priemonių įstatymai ir žiniasklaida

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Svarbiausios žmogaus teisės ir žiniasklaida. Visuomenės informavimo priemonių teisės aktų apžvalga. Žodžio laisvės atspindys masinės komunikacijos priemonėse. Visuomenės informavimas, kaip verslo rūšys. Visuomenės informavimas, kaip verslo rūšys. Internetinė žiniasklaida teisės aktuose. Interneto turinį reglamentuojantys teisės aktai [http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/law/responsibility]. Teisės aktų visuomenės informavimo srityje laikymosi kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Per paskutinius du dešimtmečius visuomenė įprato žvelgti į žiniasklaidą kaip į laisvos informacijos, minčių ir idėjų sklaidos bei išraiškos areną. Visa naujausioji mūsų atkurtos valstybės istorija liudija, jog žiniasklaida teisingai suvokia savo misiją ir atsakomybę nušviesdama įvairiausius procesus bei įvykius, atskleisdama jų pozityvumą ir trūkumus, pranešdama apie blogybes, dažnai tapdama vieninteliu informacijos šaltiniu, neretai skubindama ir net provokuodama įvairius pokyčius.
Pozityvioji visuomenės informavimo visuma įpratino mus žiniasklaidą vertinti kaip patikimą šalies demokratizmo kriterijų, kuriuo vertinama pilietinė visuomenės branda.
Būtent žiniasklaida atskleidžia gyvenimo trūkumus, skaudulius, piktnaudžiavimus valdžia. Kadangi šių dalykų apstu mūsų gyvenime, iš čia reikia kildinti aukštus reitingus ir autoritetą. Pasitikėjimo mūsų šalies žiniasklaida fenomenas tikrai paradoksalus.
Žmogaus teisių, pagrindinių laisvių, išraiškos laisvės garantijos negali egzistuoti atsietai nuo visuomenės interesų. Šios sferos demokratizmas visados sietinas su atsakomybe.
Trumpa mūsų šalies visuomenės informavimo raida ne kartą patvirtino tiesą, kad teisė skleisti informaciją negali būti nei prievolė, nei privilegija. Tai reiškia, kad ši teisė turi būti lydima atsakomybės ir įgyvendinama siekiant nuolatinės pusiausvyros su kitomis žmogaus teisėmis neviršijant jų ir nebūnant žemiau jų.
Žmogaus teisių gynimo visuomenės informavimo sferoje specifika pasižymi tuo, kad žmogaus teisių pažeidimai padaromi visuomenės informavimo priemonėse, jose viešai paskelbus informaciją.
Visuomenės informavimo priemonių plėtros tendencijos, santykis su ekonomine, socialine realybe, kultūra, jų padėtis ir perspektyva šiame darbe nagrinėjama visuotinai pripažįstamų moralės ir etikos normų šviesoje.
Siekiant tikslo, darbe nagrinėjami šie klausimai:
1. sąsaja tarp pagrindinių žmogaus teisių ir žiniasklaidos;
2. pateikta visuomenės informavimo priemonių teisės aktų apžvalga.
Darbe remiamasi Lietuvoje skelbta moksline literatūra, LR teisės aktais, interneto šaltiniais.
Referatą sudaro įvadas, 2 skyriai su poskyriais, gale pateikiamos išvados, naudotos literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-02
DalykasŽiniasklaidos referatas
KategorijaŽiniasklaida
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis40.35 KB
AutoriusIrina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Svirnelytė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Masiniu informavimo priemoniu istatymai ir ziniasklaida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Svirnelytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą