Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Daugiaterpės žurnalistikos ypatumai šiuolaikinėje žurnalistikoje

Daugiaterpės žurnalistikos ypatumai šiuolaikinėje žurnalistikoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Daugiaterpės žurnalistikos ypatumai šiuolaikinėje žurnalistikoje ir žurnalisto darbo ypatumai. Įžanga. Prielaidos vystymuisi. Atsiradimo ir įsitvirtinimo priežastys. Daugiaterpės žurnalistikos apibrėžimas. Daugiaterpės žurnalistikos skirstymas. Daugiaterpės žurnalistikos problemos. Žurnalistinių terpių ateitis. Žurnalisto darbo ypatybės. Išvados.

Ištrauka

Tradicinės žiniasklaidos priemonės buvo atskirtos. Radijas bei televizija, spauda ir internetas- šios terpės turėjo savo auditoriją ir veikė atskirai. Tačiau pastaraisiais metais daug kas pasikeitė. Mūsų dienomis skaitmeninė technologija suteikia žymiai didesnes galimybes, kas leidžia teikti tradicines ir naujas paslaugas per tuos pačius tinklus. Minėtosios terpės suartėjo, todėl prie senųjų žurnalistikoje vartojamų terminų ("kooperavimasis"), atsirado naujų terminų, tokių kaip "konvergencinė žurnalistika", "integruota žiniasklaida" arba "daugiaterpė žurnalistika". Būtent pastarąjį terminą aš vartosiu savo referate.
Pastaruoju metu daugiaterpė žurnalistika tapo aktualiu reiškiniu, iš esmės siejamu su skaitmeninių technologijų atsiradimu bei jų pritaikymu žiniasklaidos priemonėse. Susiformavus šiam sąlyginai naujam reiškiniui iškilo daug klausimų dėl tolimesnės žurnalistikos formų ateities, informacijos vartotojų įpročių, naujų žurnalistų darbo ypatumų. Į šiuos klausimus atsakysiu savo darbe. Taip pat savo referate informuosiu apie daugiaterpės žiniasklaidos istoriją, formavimąsi, ypatybes, su šiuo reiškinius susijusias problemas. Atsižvelgiant į temos naujumą buvo interpretuotos senesnės knygos žiniasklaidos tematika bei nauji straipsniai apie daugiaterpę žurnalistiką anglų kalba.

Vos atsiradus pirmosioms masinėms žiniasklaidos priemonėms Lietuvoje, netrukus jos pradėjo sąveikauti tarpusavyje. Iš pradžių bendradarbiavo atskiri laikraščiai ir žurnalai, vėliau- laikraščiai ir radijo stotys. Dar vėliau prie jų prisijungė televizija. Tačiau didžiausią įtaką daugiaterpės žiniasklaidos formavimuisi turėjo interneto atsiradimas
1991 m. Lietuvoje atsirado pirmosios interneto užuomazgos- Vilniuje pradėjo veikti Matematikos ir informatikos instituto bei Oslo universiteto kompiuterių tinklas "Lintel". Nuo 1995m. internete įvairią informaciją ėmė platinti vis daugiau Lietuvos įstaigų, organizacijų, komercinių firmų. Tais metais pasirodė ir pirmasis Lietuvos kompiuterinis periodinis leidinys-žurnalo "Informacijos mokslai" elektroninis variantas. 1996 m. Lietuvoje pradėti leisti dar du elektroniniai periodiniai leidiniai.
Iš žiniasklaidos priemonių pirmasis savo tinklapį internete 1997m. įsteigė dienraštis "Lietuvos rytas". Vėliau atsirado ir kitų Lietuvos dienraščių, laikraščių, žurnalų, radijo ir televizijos stočių, informacijos agentūrų interneto svetainės. 2001 m. internete jau buvo galima skaityti apie 200 lietuviškų elektroninių laikraščių bei žurnalų. Žinoma, sparčiai tobulėjant technologijoms ir plečiantis elektroninei žiniasklaidai, tradiciniai leidiniai turėjo nuolat tobulinti savo formatą, vidinę struktūrą, ieškoti naujų, efektyvesnių informacijos būdų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasŽiniasklaidos referatas
KategorijaŽiniasklaida
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.49 KB
AutoriusVesta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Vaišnys
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daugiaterpes zurnalistikos ypatumai siuolaikineje zurnalistikoje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Vaišnys
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą