Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Žiniasklaidos vaidmuo korupcijos prevencijoje

Žiniasklaidos vaidmuo korupcijos prevencijoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teigiamas žiniasklaidos vaidmuo kovojant su korupcija. Neigiamas žiniasklaidos vaidmuo kovoje su korupcija. Visuomenės ir žiniasklaidos antikorupcinis švietimas. Išvados. Priedai (1). Išnašos.

Ištrauka

Korupcija (lot. corruptio – "gadinimas", "papirkimas") – piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Tai ne tik pasinaudojimas tarnybinėmis galiomis viešajame sektoriuje, bet gali pasitaikyti visur, kur asmens galia grįsta visuomenės pasitikėjimu: versle, sporte, religinėse organizacijose, žiniasklaidoje. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, prekyba įtaka, protekcionizmas, nepotizmas, mokesčių vengimas, sukčiavimas. Tradiciškai skirstoma į "didžiąją korupciją" – prekyba įstatymais, teismų sprendimais bei valstybiniais užsakymais – bei "mažąją korupciją" – policininko ar mediko papirkimas, dovanėlė dėstytojui už geresnį pažymį.
Žiniasklaida, kitaip dar vadinama "visuomenės informavimo priemonėmis" – tai priemonės, skirtos pateikti informaciją plačiam žmonių ratui. Tradiciškai žiniasklaidai priskiriama spauda, radijas ir televizija. Bendras jų bruožas yra tai, kad naudojantis techninėmis priemonėmis jos pasiekia plačiąją visuomenę.
Korupcijos prevencija – korupcijos priežasčių, sąlygų atskleidimas ir šalinimas sudarant bei įgyvendinant atitinkamų priemonių sistemą, taip pat poveikis asmenims siekiant atgrasinti nuo korupcijos nusikaltimų darymo.
Korupcijos prevencijos tikslas – užkirsti kelią korupcijos atsiradimui ir plitimui, t. y. pašalinti teisės aktų, valstybės valdžios institucijų veiksmų, procedūrų, kitų sričių spragas, dėl kurių gali atsirasti sąlygos korupcijai. Korupcija valstybės tarnyboje, kituose valstybės ir privačiame sektoriuose kenkia demokratijai, ekonomikai ir teisės sistemai. Antikorupcinė iniciatyva atitinka visuomenės ir kiekvieno asmens lūkesčius.

Žiniasklaida, įkūnydama laisvę reikšti didžiulę idėjų bei nuomonių įvairovę ir būdama tuo mechanizmu, kurio pagalba galima netrukdomai keistis informacija, turi didelę galią paveikti visuomenės gyvenimą. Taigi, ji atlieka svarbų vaidmenį ugdant informuotą pilietį, galintį rinktis, kokia visuomenės ir valdymo forma geriausiai atitinka jo poreikius.
Nuo pat žiniasklaidos atsiradimo žiniasklaida buvo laikoma svarbia valdžios kontrolės institucija (bent jau potencialia). Šią savo funkciją ji gali atlikti tik jei yra nepriklausoma. Šalia valstybės institucijų kontrolės žiniasklaida turi ir kitas svarbias funkcijas: objektyvios informacijos pateikimas, politinės komunikacijos tarp piliečių ir valstybės užtikrinimas, politinė piliečių socializacija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-11
DalykasŽiniasklaidos referatas
KategorijaŽiniasklaida
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis130.61 KB
AutoriusOdeta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. G. Šatienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniasklaidos vaidmuo korupcijos prevencijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. G. Šatienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą