Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Žiniasklaidos įtaka visuomenės elgsenai ir gyvensenai

Žiniasklaidos įtaka visuomenės elgsenai ir gyvensenai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Žiniasklaida - padeda žmogui. Žiniasklaida informuoja piliečius apie politinę situaciją. Žiniasklaida kelrodis tėvams. Mažamečiai vaikai ir televizija. Ar televizija skatina agresyvumą ir nusikalstamumą? Paauglių sveikatos ir gyvybės kaina. Manipuliuojanti ir prievartinė reklama. Kūno kultas žiniasklaidoje. Kuo daugiau vaistų tuo sveikesni? Žurnalistika pavojingas darbas. Išvados.

Ištrauka

Valstybę valdyti padeda visuomeninė nuomonė, kurią įvairiais amžiais reprezentavo skirtingi socialiniai institutai: anksčiau visuomeninę nuomonę reikšdavo aristokratai, karaliai, bažnyčia, vėliau trečiasis luomas buržua, o dabar visuomeninę nuomonę išreiškia spauda, bent jau ji yra priemonė visuomeninei nuomonei išreikšti. Televizija kaip vaizdinė piemonė yra labai patogi sklisti masinei kultūrai. Televizija pagrindinė laisvalaikio forma daugelyje šalių, neišskiriant ir Lietuvos. Nė viena kita visuomenės informavimo preimonė taip neužvaldė šiuolaikinės žmonijos kaip televizija. Ji pateikia gyvenimo būdo modelius, elgesio normas, vertybių sistemą. Ne tik daugėja žmonių žiūrinčių televiziją skaičius, bet kartu nuolatos auga ir televizijos žiūrėjimo dažnumas bei trukmė. Varžydamiesi dėl gausesnės publikos, dėl reitingų, televizijos prodiuseriai dažnai nuslysta į paviršutiniškumą.
Žiniasklaidos, ypač televizijos, poveikį įvertinti sunku. Ji ne tik skirtingai veikia įvairius žmones, bet ir tą patį žmogų nevienodai. Paprastai skiriami:
- informacijos pateikimo metu pasireiškiantis (vienalaikis) poveikis,
- vėliau pasireiškiantis poveikis (efektas) ir
- ilgai išliekantis padarinys (pokyčių seka).

Šiame darbe ir sieksiu išanalizuoti kokia gi yra ta žiniasklaidos įtaka visuomenės elgsenai ir gyvensenai. Noriu akcentuoti žiniasklaidą žurnalų ir televizijos laidų analizės dėka. Didžiausias mano dėmesys krypsta į analizę kaip žiniasklaida įtakoja vaikus, jaunimą, nes tai mūsų jaunoji karta kuria rūpintis privalo ne tik tėvai bet ir visa aplinka kuri supa jaunus, naivius, gyvenimo kryžkelių neperėjusius piliečius. Nuo to kaip jie supras gyvenimą, jo prasmę, kokių tikslų sieks ir kas bus jų autoritetai priklausys pačios visuomenės gerovė. Paliesime opų klausimą: "Ar televizija skatina agresyvumą ir nusikalstamumą?". Taip pat baidysiu rasti trumpus atsakymus į sudėtingus ir daug prieštaringų diskusijų sukeliančius klausimus: "Ar teigiamos, ar visgi daugiau neigiamos informacijos mums bruka žiniasklaida?", "Ar galime tikėti reklama?"
Žurnalo "Žurnalistų Žinios" redaktoriaus Andriaus Sarasevičiaus kalbinta VU Filosofijos fakulteto Politologijos katedros docentė dr. Lidija Šabajavaitė į klausimą kokių – teigiamų ar neigiamų – žiniasklaidos aspektų daugiau įžiūrite? Atsako: "Aš labiau matau pozityviąją pusę. Aišku, negalima tiksliai apskaičiuoti, bet jei reikėtų įvertinti procentais, tai 60 - 70 procentų tektų pozityviems žiniasklaidos aspektams, likusieji kiti – negatyviems. Matome, kad politika Lietuvoje, o tuo pačiu ir kitur, nėra šventa, tad jei nebūtų žiniasklaidos, nežinau kaip gyventume. Tai, kas vyksta dabar Lietuvoje yra labai teigiamas dalykas, ne vien tik prezidentūrai, bet apskritai, apsivalymo prasme. Galbūt reikėtų padaryti reviziją ir ankstesniųjų prezidentų. Tai tiktų ir seimui ir savivaldybėms. Jų nebebausim, neatšauksim, tiesiog įvertintume, kad ateinantys politikai nedrįstų šitaip elgtis. O kaip tą apsivalymą būtų galima padaryti jei ne paviešinimo būdu. Tai tam tikras žiniasklaidos prevencinis vaidmuo. Kartais ne tik prevencinis - būna atvejų kai valdžia apskritai nekreipia dėmesio, ir žmogui telieka paskutinė viltis kreiptis į televiziją. Televizija atvažiuoja, nufilmuoja, valdininkai iškart sutvarko jo reikalą. Taip neturėtų būti, bet taip yra. Tad galima tik dėkoti žiniasklaidai, kad ji padėjo žmogui." Taigi turime televizoriaus ekrane puikias laidas: "TV pagalba", "Paskutinė instancija" ir daugelis kitų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-15
DalykasŽiniasklaidos referatas
KategorijaŽiniasklaida
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis31.72 KB
Autoriusvidmantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas12
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniasklaidos itaka visuomenes elgsenai ir gyvensenai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 12 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą