Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Laikraščio "Verslo žinios" istorija: faktai ir aplinkybės

Laikraščio "Verslo žinios" istorija: faktai ir aplinkybės

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

"Verslo žinių" istorija: faktai ir aplinkybės. Įvadas. "Verslo žinių" dešimtmetis – nuo pirmojo žingsnio iki imperijos. Verslo dienraščio radimasis. Akcininkų ir žurnalistų indėlis į "Verslo žinių" plėtrą. Penkeri "Verslo žinių" sėkmės metai. 2000 metai – naujų "Verslo žinių" produktų ir naujo įvaizdžio metas. "Verslo žinių" auditorijos bruožai. "Verslo žinios" šiandien. "Verslo žinios" – verslo informacijos monopolistas. Dienraščio finansinė būklė. Dienraščio auditorijos pasiskirstymas. Dienraščio produktai. "Verslo žinioms" – 10 metų. Apibendrinimas. Pokalbis su Ramūnų Terlecku, "Verslo žinių" redaktoriaus pavaduotoju.

Ištrauka

"Verslo žinios" – tai verslo naujienų laikraštis, einantis nuo 1994 m. spalio Vilniuje . Kaip specializuotas laikraštis, per dešimt veiklos metų jis įrodė galintis stoti į vienas gretas su nacionaliniais universaliais laikraščiais. 2005 m. sausį švęsdamas savo periodinės veiklos jubiliejų jis atrodo itin sėkmingas šalies periodikos pavyzdys.
"Verslo žinių" sėkmė lėmė būtinybę pradėti dienraščio istoriją. Šiame darbe bendrais bruožais apžvelgiama laikraščio plėtra ir raida nuo pat įkūrimo iki reikšmingų dienraščiui 2005 m., kai bus radikaliai pakeistas leidinio dizainas, sukurti nauji produktai.
Nesigilinant į laikraščio turinį, darbe bandoma atskleisti "Verslo žinių" sėkmės priežastis, kurias trumpai būtų galima įvardinti taip: užsienio akcininkai, nepaperkamumas ir žurnalistikos etikos paisymas, konkurentų nebuvimas, vadovo aiški vizija, kt.
Darbui rašyti daugiausia vadovautasi ribotais pačių "Verslo žinių" šaltiniais – laikraščio publikacijomis, savireklamos rašiniais ir vidiniais redakcijos duomenimis. Todėl kritinio tono šiame darbe tikėtis neverta, kita vertus, to ir nesiekta.


"Verslo žinių" (VŽ) istoriją šalies visuomenės informavimo priemonių rinkoje būtų galima skaičiuoti nuo 1994 m. spalio 29 d., kai dienos šviesą išvydo bandomasis šio dienraščio numeris.
36 psl. apimties leidinys, prisotintas galybės reklamos pranešimų, išėjo net 75.000 egzempliorių tiražu, ir buvo dalinamas nemokamai, kai šiandien audituotas VŽ tiražas yra 7 kartus mažesnis.
Šio startinio numerio redakcijos skiltyje į skaitytoją prabilta nuolankiai: "Nesistebėkite, kad nepamokslausime ir nemokysime biznio gudrybių – esame įsitikinę, jog tai Jūs mokate geriau už mus. Nekalbėsime ir abstrakčia ekonomistų teoretikų kalba, kuri gyvenimo praktikus stumia į neviltį. Matykite mumyse savo partnerius. Mūsų tiksli ir bešališka informacija turėtų padėti Jums priimti sprendimą. Laiku ir teisingą ".
Vos išvydusios pasaulį VŽ perspėja užsakomųjų straipsnių jame nesitikėti: "Dėmesio! Mūsų laikraštyje galite pirkti plotą tik reklaminiams skelbimams ". Šios griežtos pozicijos laikraščiui daugmaž pavyksta laikytis ir nūdien.
Vis dėlto tikruoju verslo savaitraščio gimtadieniu derėtų laikyti 1995 m. sausio 4-ąją. Nuo spaustuvės konvejerio nuvažiavusios "Verslo žinios" buvo pirmasis spalvotas šalies laikraštis, o jo esminiai grafiniai sprendimai iš esmės liko nepakitę iki šiandien: pirmojo puslapio dešinėje puslapyje regime vadinamąją "dešrą" – svarbiausių straipsnių santraukas, nepasikeitė antraščių dydžiai ir šriftas, tokie patys žinučių blokai, kt.
Atsivertę pirmąsias VŽ galėtų atkreipti dėmesį į tuomečio jų žurnalisto Ryčio Juozapavičiaus straipsnį, kuriame cituojamas Europos Komisijos narys, atsakingas už buvusio Sovietinio bloko šalių prisijungimą prie ES, teigiantis, kad "Rytų Europos šalys visiškai įsijungs į Sąjungą tik po 20 metų ". Nors ši VŽ atspausdinta prognozė ir pasitvirtino, tiesa, dukart anksčiau, jau pirmajame numeryje išvystama ir įžvalgesnių publikacijų, kaip pavyzdžiui, "Uždelsto veikimo bomba LTB ". Nuolat apžvalginėdamos bankų temą, VŽ ilgainiui išpranašavo jų griūtį.
Taigi netrukus taip ir atsitiko – vienas po kito pasipylė šių finansų institucijų bankrotai. Beje, tame pačiame pirmajame VŽ numeryje figūruoja ir kitas – Lietuvos valstybinis komercinis bankas. Tik pastarasis vaizduotas nei kaip bomba ar torpeda – tai buvo jo reklamos skelbimas, išspausdintas per du laikraščio puslapius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-16
DalykasŽiniasklaidos referatas
KategorijaŽiniasklaida
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.67 KB
AutoriusMarijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLaima Nevinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laikrascio Verslo zinios istorija faktai ir aplinkybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Laima Nevinskaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą