Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Žiniasklaida ir jos vaidmuo politikoje

Žiniasklaida ir jos vaidmuo politikoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Žiniasklaidos vaidmuo politikoje. Politinis dalyvavimas, jo formos ir svarba. Demokratinės visuomenės informavimo kultūros plėtros gairės. Žiniasklaida šiuolaikinėje politikoje. Žiniasklaidos vaidmuo pereinamuoju laikotarpiu. Išvados.

Ištrauka

Samprotavimų apie piliečių dalyvavimą politikoje randame Aristotelio, John Stuart Mill, Alexis de Tocqueville, Jean – Jacques Rousseau ir kitų žymių filosofų veikaluose. Tačiau bene labiausiai šia tema susidomėta XXa. antrojoje pusėje, kilus vadinamajai trečiajai demokratizacijos bangai. Nuo tada politinis dalyvavimas tapo ir iki mūsų dienų išliko viena svarbiausių politologijos mokslo tyrimo sričių.
Palyginus su senų demokratinių tradicijų ir kaimynėmis šalimis, mūsų žiniasklaida, kaip liudija įvairios apklausos ir kiti šaltiniai, užsitarnavusi kur kas didesnį visuomenės pasitikėjimą. Taip yra pirmiausia dėl to, kad žmonės siekia gauti teisingas, objektyvias ir nešališkas žinias apie audringus pokyčius ekonominiame, politiniame, socialiniame ir kultūriniame gyvenime, kad jiems greitai siūlomi būdai informacija malšinti begalinį žinių troškulį. Be to, informacijos priemonių ir jose pateiktos informacijos teisingumą ar priimtinumą galima patikrinti lyginant, analizuojant įvairius faktus ir interpretacijas, tad žiniasklaidos išraiškos laisvę papildo skaitytojų, žiūrovų laisvė rinktis, analizuoti ir daryti savo išvadas.
Žiniasklaida, kalbėdama apie politiką, be abejo, teikia informaciją (teisingą ar iškreiptą), tačiau ji perteikiama tam tikra maniera ir primeta tam tikrą savo nuostatą.
Neturėdama aiškaus juridinio pagrindo kontroliuoti valdžią, žinasklaida turi unikalų pilietinį pagrindą tai daryti. Juolab kad ir visuomenė nuolat jai reiškia savo pasitikėjimą. Žiniasklaida - valdžios dialogo su visuomene sąlyga.
Norint rasti atsakymą į šį klausimą, kokį vaidmenį atlieka žiniasklaida politkos formavime, reikia suprasti, kas apskritai yra politinis dalyvavimas, kokios galimos jo formos bei svarba. Tam skirtos pirmosios dvi darbo dalys. Trečiojoje dalyje bus aptariama, kaip žiniasklaida formuoja visuomenės nuomonę, tariamo "objektyvumo" problema.
Darbe remsiuosi moksliniais tyrimais ir politologinėmis studijomis, literatūros, dokumentų, tarp jų ir elektroninių, analize. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-12
DalykasŽiniasklaidos referatas
KategorijaŽiniasklaida
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis50.49 KB
Autoriusjole
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniasklaida ir jos vaidmuo politikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą