Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Žiniasklaida>Lietuvos televizija po Nepriklausomybės atgavimo

Lietuvos televizija po Nepriklausomybės atgavimo

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Pirmieji nepriklausomos televizijos žingsniai. Reitingai. Politinė situacija. LRT okupacijos metai. Programos. Reitingai. Antrasis nepriklausomos televizijos žingsnis. Reitingai. Politinė situacija. Programų "mozaika". Konkurencijos pradžia. LRT dabar. Programos. Reitingai.

Ištrauka

Atkūrus nepriklausomybę, iš karto buvo susirūpinta RTV valdymu. Buvęs RTV komitetas perorganizuotas į Lietuvos radiją ir televiziją (LRT). Seimas sudarė septyniolikos žmonių RTV valdybą, kuriai vadovauti išrinktas L. Tapinas. Jis išdėstė tokią TV viziją- operatyvi ir objektyvi informacija, pastangos suvienyti visuomenę, atgaivinti žmogaus sielą, atlikti poilsio ir relaksacijos funkciją, mažinti programose politikos.
1990 m. birželio mėnesį Lietuvos radijo ir televizijos generaliniu direktoriumi Seimas patvirtino S. Valiulį. Televizijai ėmė vadovauti architektas A. Kaušpėdas.
Tuo metu Lietuva jau išgyveno ekonominę blokadą. Ji atsiliepė ir televizijai. Rytais buvo rodomas tik "Labas rytas", vakaro programa prasidėdavo 18 valandą. Dėl įtemptos atkurtosios valstybės padėties TV programoje daug vietos skiriama svarbiausiems įvykiams. Pirmadieniais, antradieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais buvo rodomos "Aktualijos" (pirmadieniais kalbėdavo kunigas R. Grigas, sekmadieniais - R. Ozolas). Buvo transliuojamos nemontuotos spaudos konferencijos, trečiadieniais -"Atgimimo banga", ketvirtadieniais - "Valstybės studija", studijoje Aukščiausiosios Tarybos deputatai, penktadieniais - "Pozicija".
Pasirodė užsienio filmų, pasakojimų apie pasaulio kino meistrus. Tradiciškai daug transliuota sporto laidų. Senosios laidos keitė pavadinimus ir formą (A. Jancevičiaus "Juridinis kanalas", L. Balsio "TV parlamentas"). Atsirado programos pabaigos muzikinių klipų laidelė "Saldžių sapnų".

Pirmaisiais metais atsirado trintis tarp TV darbuotojų ir politikų, norinčių savarankiškai rengti ir vesti TV laidas. Politinės laidos, anot žurnalisto L. Balsio, "byra tarsi spurgos iš itališko aparato, anoni-minės, iš "visuomeninių laidų redakcijos", - tenkinančios to ar kito valdininko, deputato ar politinės organizacijos "polėkius". Į šią diskusiją įsijungė ir LRT valdyba, priėmusi specialų nutarimą "Dėl politinių laidų transliavimo per Lietuvos radiją ir televiziją". Jame buvo sakoma, kad "Lietuvos radijas ir televizija savo nuožiūra transliuoja arba nušviečia visas Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos bei Ministrų tarybos spaudos konferencijas ir brifingus". Rekomenduota, kad spaudos konferencijos ir kiti politiniai įvykiai būtų atspindėti ataskaitų ar reportažų forma, išskyrus pačius svarbiausius svarstomus klausimus. Valdybos nutarime taip pat buvo pareikšta, kad jokia politinė partija ar judėjimas Lietuvos radijuje ir televizijoje neturi savo autonomiškos laidos. Tačiau tai įgyvendinti nebuvo lengva. Matyt, lėmė ir nuolat tvyrojusi įtampa, Maskvos grasinimai ir provokacijos. Tačiau kai kuriose srityse Vilniaus ir Maskvos santykiai kito. Štai Centrinė televizija pati pradėjo mokėti už savo programų retransliavimą Lietuvoje. LRT valdyboje jau pradėta diskutuoti dėl transliavimo tinklų pertvarkymo. Numatyta be LTV Lietuvos teritorijoje transliuoti Lenkijos TV, Maskvos centrinę televiziją (CT), o vietoje antrosios Maskvos programos CT2 - Vakarų šalių TV programas. Taip pat pradėta diskutuoti dėl abonentinio mokesčio.
LTV raidą sustabdė 1991 m. sausio įvykiai. Sausio 13-osios naktį rusų armija okupavo RTV kompleksą Konarskio gatvėje ir RTV centrą Karoliniškėse. Transliacijos iš Vilniaus nutrūko, tačiau jos netrukus buvo pratęstos iš LTV studijos Kaune. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-04-24
DalykasŽiniasklaidos referatas
KategorijaŽiniasklaida
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis543.54 KB
AutoriusDukryte
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos televizija po Nepriklausomybes atgavimo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą